Seydikemer’in İlk Kadın Kaymakamı Göreve Başladı

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Erzurum Vali Yardımcılığı görevinden Seydikemer’e Kaymakam olarak atanan Yıldız Büyüker göreve başladı.

Seydikemer’de vatandaşlar tarafından ilgi ile karşılandığını ve gösterilen ilgiden de memnun kaldığını ifade eden Seydikemer’in ilk kadın Kaymakamı Yıldız Büyüker göreve başladı.

12 Kasım 2012’de TBMM’de kabul edilen 6360 sayılı kanun ile kurulan Seydikemer İlçesinin ilk kadın Kaymakamı olan Yıldız Büyüker,  1984 yılında Ankara’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Ankara`da tamamladı. 2006 yılında Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Maliye Bakanlığı’nda Gelir Uzman Yardımcısı olarak çalıştıktan sonra 2008 yılında İçişleri Bakanlığı’nın açmış olduğu Kaymakam Adaylığı sınavını kazanarak, Çorum Kaymakam Adayı olarak mesleğe başladı. Çankırı Kurşunlu ilçesinde Kaymakam Vekilliği görevlerini yaptı. 2012 yılında Kaymakamlık Kursunu bitirerek, Kırşehir Akpınar Kaymakamlığına, 28/6/2015 tarihli ve 2015/398 sayılı kararname ile Aksaray Sarıyahşi Kaymakamlığına atanarak Kaymakamlık görevini yapmıştır. İçişleri Bakanlığının 20/08/2017 tarihli ve 2017/345 sayılı Mülki İdari Amirleri Kararnamesi ile Erzurum Vali Yardımcılığına atanan Yıldız Büyüker son olarak Seydikemer Kaymakamı olarak atandı.

Büyüker Evli ve 1 çocuk annesidir.

Merin Gazete ve Matbaacılık olarak  Sayın Yıldız Büyüker’e yeni görev yerinde başarılar diliyoruz. Hayırlı uğurlu olsun.

Top