Göcek Ot Yemekleri Festivali Gerçekleşti

Fethiye’de bu yıl 4’üncüsü düzenlenen Göcek Ot Yemekleri Festivali’nde yöresel ürünler ve otlarla hazırlanan yemekler satışa sunuldu.

Göcek Kültür ve Turizm Derneğince gerçekleştirilen festivalde, yörede yetişen otlar ve otlardan yapılan yemekler tanıtıldı. Geleneksel ot yemekleri ve ürünlerin satışa sunulduğu festivalde, aralarında yöresel kıyafet giyenlerin de bulunduğu katılımcılar halk oyunları oynadı.Festival kapsamında düzenlenen yarışmada, Türkiye Aşçılar Federasyonu üyelerinden oluşan jüri tarafından en lezzetli ot yemeği belirlendi.

Festivale Fethiye Kaymakamı Alper Fırat, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Osman Çıralı ve vatandaşlar tarafından yoğun katılım gerçekleşti.

Göcek Kültür ve Turizm Derneği Başkan Yardımcısı Onur Ugan, gazetecilere, salgın nedeniyle iki yıl ara verdikleri festivalin dördüncüsünü gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

Festivalde 180’in üzerinde stant açıldığını belirten Ugan, “Amacımız yöresel ot ve yemeklerimizin gelecek kuşaklara aktarılması. Katılım ve ilgiden memnunuz. Otlarımızın hepsi, bölgenin dağları ve tarlalardan toplandı. Yemekleri kadınlarımız pişirdi.” dedi.

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca ise geleneksel hale getirdikleri etkinliğe ciddi bir katılım olduğunu ifade etti. Haber-Hakan AYKIRI

Top