Fethiyesporda Moraller Bozuk

Fethiyesporun son 4 haftadan bu yana 3 puanla tanışamaması camiayı üzüntüye boğdu. Ege derbisinde Uşakspor A.Ş.’ye kendi evinde 2-0 kaybetmesi Fethiyesporu zor duruma soktu. Teknik Direktör Mesut Toros, istifa sinyalleri verirken, “Ne yazık ki tribünlerden istenmeyen sesler geliyor. Fethiyespor taraftarı da böyle değil.Ben Fethiyesporun başına adam gibi geldim, adam gibi gitmesini de bilirim” dedi.

Fethiyesporun son maçında Uşakspor A.Ş’ye 2-0 gibi net skorla yenilip, 15 puanla ligde 12’nci sırada kalması Lacivert Beyazlı camiayı üzüntüye boğdu. Teknik Direktör Mesut Toros’un maçın başında birkaç seyirciden gelen küfürlü “İstifa” çağrısı üzerine sahadaki polislere “Alın Bu Adamı” şeklinde tepki göstermesi maç sonunda da aynı kişiler hakkında emniyete ve savcılığa başvurduğu öğrenilirken, Toros yaptığı açıklamada, istifa sinyalleri verdi. Son dört haftadır galibiyet hasret kalan Fethiyespor, sadece biri deplasmanda, birisi de sahasında olmak üzere 2 puan toplayabildi. Lacivert Beyazlılar 4 maçta 10 puan kaybetti. Sakat oyuncularının iyileşememesi, bu yenilgilerde önemli bir faktör olarak ortaya çıkarken, teknik direktör Mesut Toros, taraftarların hedefinde kaldı.

“Beklenmedik Bir Mağlubiyet Aldık”

Karşılaşmanın ardından açıklamada bulunan Teknik Direktör Mesut Toros, “ Hiç beklemediğimiz bir mağlubiyetti. Aslında maça iyi başladık. Attığımız gol, penaltı pozisyonları, yakaladığımız pozisyonlar vardı. Değerlendiremedik, hakemin maça çok büyük etkisi oldu. Bugüne kadar hiçbir mağlubiyetin arkasına sığınmadım. Golü yedikten sonra maalesef maçın kontrolünü kaybettik. Daha çok genç bir takımız. Yine defansta büyük bir hata yaptık. En tecrübeli oyuncularımızdan bir tanesiydi. Rakip kapanınca hakemin de oyunun ritmini düşürmesiyle birlikte, çok az pozisyon üretsek de sonuçta mağlup olduk. Tabi ki üzgünüz, mağlup olduğumuz için üzgünüz. Şu da bir gerçek; sakatlıklardan dolayı kadro derinliğimiz olmadığı için maalesef gençlerimize süre veriyoruz. Bunları konuştuk. Hiçbir şeyin arkasına sığınma gibi bir derdimiz de yok. Ama sadece tek üzüntüm, maç başlayıp maç bitene kadar takıma destek vermeyip bana küfür edenler vardı.  Fethiyespor ilk defa böyle bir şey gördü, duydu. Biz zaten ne zaman nerde bırakacağımızı çok iyi biliyoruz. Yönetim kuruluyla konuşacağız. Sadece şunu bilsinler; ben her gittiğim yere adam gibi gittim, adam gibi gelmesini bilirim. Burada sadece oyunsal anlamda eleştiriler olabilir ama küfrü asla kabul etmiyorum. Arkamızda küfür edenler vardı. Daha sonrasında zaten küfür edenler olay yerinden kaçtı. Sezon başladığından beri inanılmaz bir şekilde küfür var. Bunu kaldıracak gücümüz yok, gerekeni yapacağız. Fethiye Spor taraftarına ne oldu anlamıyorum. Zaten dört-beş senedir piyasada olmayan adamlar, geçen seneden beri piyasada olmaya başlamışlar. Hiçbir tezahüratları yok. Tek dertleri Mesut Toros. Hiçbir destek yok. Kusura bakmasınlar, seyircilerimiz de onların gazına geliyor. Bir tane tezahürat yapmadan maçı bitirdiler. Bir maç böyle olmaz. Fethiyespor taraftarı da böyle değil, onu da biliyorum. Küfür edenlere gereği neyse, gerekli işlem yapılacaktır. Sevgili başkanımız Esat Bakırcı ile birlikte konuşacağız. Dediğim gibi adam gibi geldim, adam gibi de giderim.  Kimse dert etmesin” diye konuştu.

“Gerekeni Yaparız”

Toros, “Maçın hakemi  oyuna oldukça etki etti.  Otuz metreden vurulan şut ceza sahası çizgisi üzerinde yan hakemin söylediği; “bir oyuncuya eğildi, hangisi olduğunu bilmiyorum” ceza sahasından kaleye kadar on sekiz metre var. Hakem şaka gibi kelimeler kullandı. Net golümüzü vermedi.İnanılmazdı. Burak’ın düşürülmesi yüzde yüz penaltıydı. Kalecinin yaptığı küfrü dördüncü hakem duyuyor. Kaleci Vedat  Oktay’a çok küfür etti. Kırmızı kart görmemek için arkasını döndü. Kötü bir yönetim gösterdiler. Muhakkak bilerek yapmamışlardır. Biliyorsunuz yani gol oldu, çift vuruş oldu, hakem orta sahaya gitti, maçın kontrolünü elinden kaybetti. Dördüncü hakem uyarınca, topu kaleciye verdi. Bu hakem arkadaşlara, genç arkadaşlar,  söylenecek bir şey yok ama tecrübelerini bizim üzerimizde denemesinler. Yazık, günah bu kadar kişinin emeği var. Dediğim gibi; genç çocuklarımızla aslan gibi mücadele ediyoruz. Geçen hafta da kendilerine fikrimi söylemiştim. Gerekirse biz bunu hallederiz, hiç önemli değil, Fethiye Spor ’un başarısı önce gelir. Bu takıma zarar verdiğimizi hissetsek şimdiye kadar kalmazdık. Başkanımla konuşacağım, gelecekle ilgili fikirlerini düşüneceğimi söyleyeceğim. Ona göre ne gerekiyorsa yapacağız” şeklinde konuştu.

Kaptan Alibaz “Toparlanacağız”

Fethiyespor Takım Kaptanı Selçuk Alibaz ise , “ Söylenecek fazla bir şey yok. Ne diyeceğimi bilmiyorum. Bizden daha kötü bir takıma, bugün evimizde kaybettik. Pozisyonlarımız vardı atamadık. İki tane basit bireysel hatadan iki tane gol yedik. Sezon başından buyana  aynı hataları tekrarlıyoruz, düzeltemiyoruz. Herkesin kendine çeki düzen vermesi lazım lig böyle bitmez. Zaaflarımız, kadroda eksiklerimiz var ama bu bir mazeret değil. Sonuçta her maç sahaya çıkıp pozisyonları üretiyoruz. Mücadele etmeye çalışıyoruz. Mücadelesiz zaten pozisyonları üretmemiz mümkün değil. Demek ki bazı şeyleri doğru yapıyoruz ama yanlış şeyleri daha fazla yapıyoruz. Defansta uzaklaştıracağımız topu uzaklaştırmıyoruz. Kaleci, topu uzaklaştıracağına eline alıyor. Hepimizin  başına gelebilir, hepimiz hata yapıyoruz. Bu tür hataları yapmamamız lazım çünkü bunlar gole gidiyor. Üzülüyoruz, ne diyeceğimizi de bilmiyoruz. Her şeye rağmen lig uzun. Alacağımız birkaç puan daha var. Alacağımızdan eminim. Şu an belki üzüntülüyüz ama bu sadece bugün için geçerli. Yarından sonra yine toparlayacağız, yine mücadele edeceğiz. Pes etmek diye bir şey yok, olamayacakta. Bütün hayatım boyunca pes etmedim. Takımı da kenetleyeceğim, kaldıracağım çünkü belirli bir kaliteye sahibiz. Bunun da telafisini alıp Fethiyespor  camiamıza yansıtmak istiyoruz. Bugün, yarın üzülürüz. Eleştirilemizi yaparız. Haftaya bambaşka bir lig, bambaşka bir takımla oynayacağız. Yeni bir doksan dakika o yüzden üç puan neden almayalım, alacağız da” şeklinde kullandı. Haber-Hakan AYKIRI

Top