Fethiyeli Polis Memuru’ndan Haber Alınamadı

Fethiyeli Polis Memuru’ndan Haber Alınamadı

Enkaz Tamamen Tarandı, Koyuncu Ailesine Ulaşılamadı

Türkiye’yi yasa boğan Kahramanmaraş merkezli 10 ili kapsayan deprem felaketinde Fethiyeli polis memuru ile eşi ve ikiz çocuklarından bir türlü haber alınamıyor. Fethiyeli Koyuncu ailesi bir haftadır Hatay-Reyhanlı’da polis memuru oğlunun yaşadığı İlke Apartmanında enkazın tamamen temizlenmesini beklerken, oğlu, gelini ve ikiz kızlarından bir türlü haber alamadı. Depremin ardından 14 saat sonra Reyhanlı’ya ulaşan acılı baba Mehmet Emin Koyuncu (65) tüm enkaz temizleme çalışmalarını yerinde izledikten, Reyhanlı ve Hatay’da ki hastanelerde de yaralı ve cenazeler arasında çocuklarının olup olmadığını araştırdıktan sonra Fethiye’ye döndü. Koyuncu, “Canlı, cansız çocuklarımızdan bir haber, bir umut bekliyoruz. Bize yardımcı olmalarını istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 10 şehri etkileyen deprem sonrası Hatay Reyhanlı’da yaşadıkları 8 katlı İlke Apartmanının ilk depremde çökmesiyle birlikte enkaz altında kaldıkları sanılan polis memuru Fethiyeli Semih Koyuncu(36), ev hanımı eşi Ayşenur Canan Koyuncu (36) ve 6 yaşındaki ikiz kızları İpek ve Duru Koyuncu’dan enkaz tamamen temizlenmesine rağmen haber alınamadı.

Fethiye’nin Eldirek Mahallesinden Mehmet Emin Koyuncu’nun oğlu polis memuru Semih Koyuncu, Ayşenur Canan Koyuncu ile 12 yıl önce evlendi. 6 yaşında ikiz kızları bulunan Semih Koyuncu, Reyhanlı emniyet müdürlüğünde polis memuru olarak görev yapıyordu. 600. Evler Zümrüt Sokak’ta ki İlke Apartmanının 4. Katında oturduğu öğrenilen ve depreme evinde yakalandığı belirtilen Semih Koyuncu’ya depremin ardından ailesi telefonla ulaşamayınca acılı baba Mehmet Emin Koyuncu ve diğer yakınları Fethiye’den Hatay Reyhanlı’ya gitti. Fethiye’den iş makinesini da beraberlerinde götüren Koyuncu ailesi bir iş makinesinin aynı apartmanda çalıştığını gördü. Yaklaşık 30 kişinin İlke Apartmanında kayıp olduğu diğer ailelerinde umutla bekleyiş içinde olduğu bu apartmanda 5 gün boyunca iş makineleri çalıştırıldı. Oğlunun oturduğu kat ve diğer katlarda da yapılan enkaz kaldırma çalışmalarında oğlu Semih Koyuncu ve eşi Ayşenur Canan Koyuncu ile İpek ve Duru isimli ikiz torunlarına ulaşamadı. Oğlunun silahı ve bazı eşyalarına ulaşılırken, canlı cansız bedenlerine ulaşamadı. Çevredeki hastanelerden de bir türlü haber alınamayınca Fethiye’ye dönen Mehmet Emin

Koyuncu, çocuklarının bulunması için yardım istedi.

Umutla Bekliyoruz”

Acılı baba Mehmet Emin Koyuncu, “Beni Hatay Reyhanlı’dan aradılar. Ben zaten kötü bir şey olduğunu hissetim. Binanın çöktüğünü söylediler. Ben de hemen apar topar yola çıktım. 14 saat sonra oraya vardık. Bir tane iş makinası çalışıyordu. Makine zaten sürekli çalışıyordu. Bekledik. Enkazın önünde 5-6 gün kamp kurduk. Fethiye’den bize yardıma gelenler de oldu. Hafriyatçı arkadaşların ve orman işletmenin iş makinesi geldi. Biz de çok yardımcı oldular. Yakınlarımdan 10-15 kişi vardık. Bize orada çok destek oldular. Maalesef çocukların hiçbir izine ulaşamayınca tekrar geri döndük. Ama umutla bekliyoruz” dedi.

“Oğlum, Gelinim Ve 2 Torunum Yok”

Baba Mehmet Emin Koyuncu, “O gece maç izleyip, saat üçte arkadaşıyla maç konusunda telefonlaşmışlar. Yani gece 3’e kadar uyumamış. O gün Galatasaray maçı olduğu için ona bakmış. Özetlere bakıyormuş. Ondan sonra herhalde yattı. Gerisini bilmiyoruz. Takribi bir saat sonra da deprem meydana geliyor. Ama iz yok. Enkazlar kaldırıldıkça evlerinde bazı eşyalara ulaştık. Silahını bulduk. Torunlarımın oynadığı telefonları bulduk. Laptopu, araba anahtarını bulduk. Bir kısım eşyalarını, parasını, çamaşırlarını buldular. Kendileri maalesef ortada yoktu. Bina 8 katlı ve altı dükkândı. Tahmin ediyorum tabandan ya kolon kestiler ya bir şey oldu. Dükkan vardı tabanda zaten. Biliyorum daha önceden. Bina ilk depremde çöküyor. Esneme yapmamış. Kaçmaya bir zaman olmamış. Belki kaçmaya yeltendiler. Bilmiyoruz. Belki o binadan bir yerlere savruldular. Onu da bilmiyoruz ama enkaz var. Oğlum, gelinim ve 2 torunum yok” diye konuştu.

“Aynı Apartmandan 28-30 Kişi Kayıp”

Mehmet Emin Koyuncu, “Bizim yapacağımız bir şey kalmadı. Gece bir buçukta geri döndük. Buradan telefonla irtibat kuruyoruz. Yine de iletişim kurmaya devam edeceğiz. Buluncaya kadar. Bizim o blokta benim bildiğim 28-30 kayıp var.  Yani cesedi bulunamayan veya canlısı çıkmayan otuz civarında. O aileler de bizim gibi zor durumda. Hastaneye gidiyorum. Hastanelerde bizim bildiğimize göre Hatay’da bir tek sağlam, herhalde eğitim araştırma var galiba oda üniversite hastanesi. Mersin, Ankara, İstanbul, yakın sağlam olan hastanelere sevk ediliyor. Bilmiyoruz oralara da gönderilmiş olabilirler. Başka şey de olabilir. İşte bunları orada arkadaşlar araştırıyor” şeklinde konuştu.

“Canlı, Cansız Çocuklarımızdan Bir Haber, Bir Umut Bekliyoruz”

Acılı baba Mehmet Emin Koyuncu, “Semih’le depremden 2 gün önce konuştuk. Hal hatır sorduk. İyiydi. Torunlarla görüştük. Çünkü merak ediyoruz hep. Bu çocukları görmek, sevmek istiyoruz. Ulaşabilirsek nöbette olmadığı zamanlarda görüşürüz. Umut için de bekliyoruz. Gören, bilenler mutlaka haber versin. Yani biz büyük merak içindeyiz. Canlı, cansız çocuklarımızdan bir haber, bir umut bekliyoruz. Bize yardımcı olmalarını istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Top