BAŞKAN “TURGAY ÖZTÜRK” DE MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI OLDU

AK Parti Fethiye İlçe Başkanlığı görevini 3 yıldan bu yana sürdürmekte olan İlçe Başkanı Turgay Öztürk partisinden Muğla milletvekili aday adaylığı için ilçe başkanlığı görevinden istifa etti.Öztürk’ün yasalara göre önümüzdeki birkaç gün içerisinde Fethiye Belediye Meclisi görevinden de istifa etmesinin beklendiği öğrenildi.AK Parti ilçe binasında kalabalık bir  davetli grubuna seslenen  AK Parti Fethiye ilçe başkanı Turgay Öztürk “2020 yılı Mart Ayından itibaren büyük bir onur ve gururla sürdürdüğüm AK Parti Fethiye İlçe Başkanlığı görevimden Türkiye Yüzyılı vizyonuyla yola çıktığımız 2023 Genel Seçimlerinde Milletvekili Aday Adaylığı için istifa etmiş bulunuyorum.”ifadelerinde bulundu.

AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk partisinden milletvekili aday adaylığı için görevinden istifa etti. Milletvekili aday adaylığını AK Parti Fethiye İlçe binası önünde yoğun bir katılımla açıklayan Turgay Öztürk, Bugüne kadar destek veren herkese teşekkür etti.AK Parti Fethiye İlçe binasında yapılan milletvekili aday adaylığı açıklama toplantısına AK Parti Fethiye ilçe teşkilatı üyelerinin yanı sıra  Fethiye Ziraat Odası Başkanı Kenan Karayiğit,Fethiye Muhtarlar Derneği Başkanı Niyazi Canözü , Muhtarlar ,  Büyük Birlik Partisi Fethiye İlçe Başkanı Harun Güler , MHP Fethiye Belediye Meclis Üyeleri Cengiz Çay ,Sait Avcı, MHP Fethiye İlçe Başkanı Osman Cura ile AK Parti İl yönetim kurulu üyeleri Keramettin Yılmaz,Abuzer Kartal,Işıl Balaban,Fethiyespor Yönetim Kurulu Üyesi Halil Uran ,Minibüs Kooperatifleri Başkan ve  üyeleri ile  diğer davetliler katıldı.AK Parti Milletvekili aday adaylığı için AK Parti Fethiye İlçe Başkanlığı görevinden istifa ettiğini açıklayan Turgay Öztürk “2020 yılı Mart Ayından itibaren büyük bir onur ve gururla sürdürdüğüm AK Parti Fethiye İlçe Başkanlığı görevimden Türkiye Yüzyılı vizyonuyla yola çıktığımız 2023 Genel Seçimlerinde Milletvekili Aday Adaylığı için istifa etmiş bulunuyorum.”ifadelerini kullandı.

 

Öztürk, “Öncelikle Kahramanmaraş Merkezli 11 ilimizde yaşanan depremde hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Birlik ve beraberlik içerisinde tüm yaralarımızı saracak, Cumhurbaşkanımızın liderliğinde depremden etkilenen şehirlerimizi tekrar inşa edeceğiz.”diyerek  “Görev sürem boyunca bu onurlu görevi yapmama imkan sağlayan başta Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve Genel Merkez teşkilatımıza şükranlarımı sunuyorum. İlçemiz için aralıksız vermiş olduğumuz hizmet mücadelesinde bizleri bir an olsun yalnız bırakmayan İl Başkanımız Sayın Kadem Mete’ye, milletvekillerimize, MYK ve MKYK üyelerimize, Bakanlarımıza ve bürokrasinin kıymetli temsilcilerine ilçem adına teşekkür ediyorum. Yine İlçe Başkanlığım süresinde gece gündüz demeden yanımda olan, partimiz için büyük emekler sarf eden, ilçe ana kademe yöneticilerime, kadın ve gençlik kolları başkanlarımız ve yöneticilerimize, AK Ailemizde çalışanından tutun her kademesinde bulunan kardeşlerimize, mahalle başkanlarımıza ve yönetimlerine, belediye meclis üyelerimize, muhtarlarımıza ve ilçe bürokrasimize, sivil toplum kuruluşu temsilcilerimize, yöneticilerine, esnaflarımıza hasılı tüm Fethiyeli hemşehrilerime ayrı ayrı çok teşekkür ediyor, hepsine şükranlarımı sunuyorum. Partimize hizmet edip ebediyete irtihal edenlere de Allah’tan rahmet diliyorum.”dedi.

AK PARTİ BİZLER İÇİN BİR AİLEDİR

AK Parti Muğla Milletvekili aday adayı Turgay Öztürk “Kuruluşundan bu yana çeşitli kademelerinde yer aldığım ve yıllarca hizmet etme onurunu yaşadığım AK Partimiz, bizler için aynı zamanda bir ailedir. Bu aile öyle büyük bir aile ki Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde tüm dünya mazlumlarının da sorumluluğunu taşımaktadır. Bugün Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Türkiye Yüzyılı’na yürürken işte bu büyük sorumluluk bilinciyle yürüyeceğiz. Fethiyeli ve Muğlalı hemşehrilerimize, aziz milletimize ve tüm insanlığa vereceğimiz her bir hizmet bizler için büyük bir onur vesilesi olacaktır.Sayın Cumhurbaşkanımızın Liderliğinde Türkiye Yüzyılı; Sürdürülebilirliğin, Huzurun, Kalkınmanın, Değerlerin, Gücün, Başarının, Barışın, Bilimin, Haklının, Verimliliğin, İstikrarın, Şefkatin, İletişimin, Dijitalin, Üretimin, İstikbalin Yüzyılıdır. Bir kardeşiniz olarak Cumhurbaşkanımızın çizdiği vizyon ışığında, ülkemizin müşterek geleceğine büyük bir ivme kazandıracak olan bu seçimde, siz değerli Fethiyeli hemşehrilerim için, Muğlamız için, Ülkemiz İçin ve tüm insanlık için gece gündüz demeden çalışacağımı, bir kardeşiniz olarak daima emrinizde olacağımı buradan ifade etmek istiyorum. Bu duygu ve düşüncelerle, kuruluşundan bu yana ailem olan AK Parti’mizin 2023 vizyonuyla aziz milletimize yeni hizmetler vermek için, yeni bir sayfa açmak için Bismillah diyor, sizlerden dua bekliyorum.”şeklinde konuştu.

AK Parti Muğla Milletvekili aday adayı Turgay Öztürk daha sonra tebrikleri kabul etti. Öztürk’ün birkaç gün içerisinde yasal olarak AK Parti Fethiye Belediye Meclis üyeliği görevinden de  istifa edeceği kaydedildi.AK Parti Fethiye İlçe Başkanlığına kısa süre  içerisinde  yönetim kurulu içerisinden atama yapılması beklendiği öğrenildi.

 

 

Top