Yakup Otgöz’den Miting Gibi Milletvekili Aday Adaylığı Açıklaması

Yakup Otgöz’den Miting Gibi Milletvekili Aday Adaylığı Açıklaması

Seydikemer Belediye Başkanlığı görevinden istifa eden Yakup Otgöz’ün 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekilliği Genel Seçiminde AK Parti’den Muğla Milletvekili aday adaylığı açıklamasına yoğun ilgi oldu. Salona sığmayan kalabalık Seydikemer Belediyesi önündeki tören alanına taştı. Basın açıklamasında duygu dolu anlar da yaşandı.

Seydikemer’de 2014 yılından bu yana Belediye Başkanlığı yapan, yaptığı kalıcı hizmetlerle Seydikemer’in çehresini değiştiren, tüm Seydikemerlilerin gönlünü kazanan Yakup Otgöz, 9 yıldır sürdürdüğü Seydikemer Belediye Başkanlığı görevinden Muğla Milletvekili Aday Adayı olmasından dolayı istifa etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleri ve AK Parti Genel Merkezi’nin oluruyla AK Parti Muğla Milletvekili Aday Adaylığı başvurusunda bulunmasının ardından Yakup Otgöz, bugün saat 14.30’da Belediye Hizmet Binası önünde Milletvekili Aday Adaylığını açıkladı. Aday adaylığı açıklamasında vatandaşlar Yakup Otgöz’e yoğun ilgi gösterdi. Seydikemer Belediyesi önündeki  tören alanında gerçekleşen Milletvekili Aday Adaylığı açıklamasına; Seydikemer Belediye Başkan Vekili Bayram Önder Akdenizli, Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Karakuş, Köyceğiz Belediye Başkanı Kamil Ceylan, Ula Belediye Başkanı Özay Türkler, AK Parti Seydikemer İlçe Başkanı Ali Büklü ve İlçe Yönetimi, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Zeynep Yalçınsoy, AK Parti Seydikemer İlçe Gençlik Kolları Başkanı Ramazan Sıtkı Ülker, Belediye Meclis Üyeleri, Cumhur İttifakı’nın parti temsilcileri, Oda Başkanları, Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

AK PARTİ İLÇE BAŞKANI BÜKLÜ: “YAKUP AĞABEYİMLE OMUZ OMUZA ÇALIŞACAĞIZ”

Muğla Milletvekili Aday Adaylığı basın açıklaması AK Parti Seydikemer İlçe Başkanı Ali Büklü’nün konuşmasıyla başladı. Büklü; “Bugün buraya yıllardır Seydikemer’imiz için çalışan, gecesine gündüzüne katarak yatırımların ilçemize gelmesi için yoğun mesai harcayan, çok değerli abim, dava arkadaşım Yakup Otgöz’ün AK Parti Muğla Milletvekili Aday Adaylığı açıklamasından dolayı toplanmış bulunuyoruz.

2014 yılından beri başarılı bir şekilde Belediye Başkanlığı görevini yapan Yakup Otgöz’e ve İlçe Başkanımız Salih Gümüş’e çıkmış oldukları bu kutlu yolda başarılar diliyorum. Sayın Salih Gümüş’ten devir aldığım İlçe Başkanlığını layıkıyla yapmaya gayret edeceğim. Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde AK Parti Seydikemer Teşkilatı olarak 14 Mayıs’ta yapılacak olan Seçimler için canla başla çalışacağız. Çalınmadık kapı bırakmayıp, gönüller kazanacağız.

Türkiye Yüzyılında, Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı tekrar Başkan yapmak ve Muğla’mızdan daha fazla Milletvekili çıkarabilmek için sahada Yakup Ağabeyimle ve Salih Başkanımla omuz omuza çalışacağız. Milletvekili aday adaylarımız Sayın Yakup Otgöz ve Salih Gümüş olmak üzere, Cumhur İttifakımızın tüm aday adaylarına başarılar diliyorum. Allah yollarını açık etsin” dedi.

BAŞKAN VEKİLİ AKDENİZLİ: “BÖLGEMİZE HEP BİRLİKTE HİZMET ETMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

Seydikemer Belediye Başkanı Vekili Bayram Önder Akdenizli; “Yaklaşık 35 yıl önce siyasete muhtarlıkla başlayıp, bölgemiz siyasetinde öncü olmuş. Son olarak Beşkaza’mızın yeni ilçesi Seydikemer Belediyemizde, 2 dönemdir belediye başkanlığını başarıyla yürüten, birlikte çalışma fırsatı bulduğum, örnek aldığım, ağabeyim Sayın Yakup Otgöz; Muğla’mıza hizmet etme yarışında Milletvekilliği adaylığı için görevinden ayrılmıştır. Başkanımızın adaylık açıklaması daveti üzerine, hep birlikte bugün burada toplanmış bulunmaktayız. Seydikemer’imize hizmetlerinden dolayı bir kez daha sizlerin huzurunda Seydikemer’in bir evladı olarak, şahsım ve hemşerilerim adına sayın başkanımıza teşekkür ediyorum. Allah ondan razı olsun.

Cumhuriyetimizin 100. Yılında Türkiye Yüzyılı hedefleri çerçevesinde 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan seçimler, lider ülke, Büyük Türkiye için önem taşımaktadır. Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde, meclis çoğunluğunu yeniden kazanacağız. “Durmak yok yola devam” parolası ile Sayın Cumhurbaşkanımızı tekrar başkan seçeceğiz. Muğla’mızdan daha fazla milletvekili gönderebilmek için mazeret üretmeksizin, hep birlikte gece gündüz çalışacağız. Her şeyden önce Türkiye diyerek, bir olacağız, diri olacağız, iri olacağız.

Biz dün olduğu gibi yarında sayın başkanımızın ve teşkilatlarımızın yanında olmaya, bölgemize hep birlikte hizmet etmeye devam edeceğiz. Seydikemer’imizi ve Muğla’mızı; Ankara’da Türkiye Büyük Millet Meclisinde temsil etmek üzere çıkmış olduğu bu kutlu yolda, milletvekili adayımız başta Sayın Yakup Otgöz olmak üzere, Cumhur İttifakımızın tüm aday adaylarına, canı gönülden başarılar dilerim. Allah yollarını açık etsin. Genel seçimlerin Seydikemer’imize, Muğla’mıza ve ülkemize hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

AK Parti Muğla Milletvekili Aday Adaylığını açıklayan Yakup Otgöz, konuşmasına Türkiye’yi yasa boğan deprem ve sel felaketinde vefat edenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar dileyerek başladı. Otgöz; “6 Şubat tarihinde meydana gelen ve 11 ilimizde büyük yıkımlara neden olan deprem afetinde vefat eden kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır, yaralı kardeşlerimize de Allah acil şifalar diliyorum. Maalesef deprem acısı yüreğimizdeki tazeliğini korurken; depremden büyük yara alan Şanlıurfa, Adıyaman ve Malatya illerimizde sel felaketi de yaşandı. Devlet Millet el ele vererek hem deprem hem de sel felaketinin üzerinden birlik ve beraberlik içinde kalkacağız. Allah ülkemizi, milletimizi her türlü afetlerden muhafaza eylesin.

Seydikemer’e 9 yılda yaptığı hizmetleri anlattı. Yaklaşık 35 yıldır siyasetin içinde olduğunu ve vatandaşa hizmet etmekten onur duyduğunu dile getiren Otgöz şunları söyledi: “Karadere Muhtarlığı ile başlayan siyasi hayatım, siz değerli halkımın desteğini alarak 1999 seçimlerinde Karadere Belediye Başkanlığı, 2014 yılında da Seydikemer kurucu Belediye Başkanlığı olarak devam etti. 2014 yılı seçimlerinde yeni ilçe olan Seydikemer’i bana emanet eden kıymetli Seydikemerli hemşehrilerim, 2019 seçimlerinde de desteklerini esirgemediler.

MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI OTGÖZ: “YAPTIĞIMIZ HİZMETLERİN ÇOK DAHA FAZLASINI MUĞLAMIZ İÇİN YAPACAĞIZ”

Henüz yeni bir ilçe olan Seydikemer’e hizmet etmiş olmaktan büyük mutluluk ve onur duyuyorum. Bu hizmetlerin çok daha fazlasını Muğlamız için yapacağız. Şöyle 9 yıl öncesine dönüp baktığımızda ilçemiz için hayal olan birçok yatırımın, projenin bugün gerçekleştiğini görüyoruz. Kimseyi incitmemeye, kırmamaya özen göstererek, gönül kazanarak sürdürdüğüm belediye başkanlığı görevim boyunca seçim çalışmalarında verdiğim sözleri çalışma arkadaşlarımızla gerçekleştirmeye çalıştık. Seydikemer’i Muğla’nın parlayan yıldızı haline getirdik. ilçemiz de yaptığımız hizmetlerin çok daha fazlasını Muğlamız için yapacağız. Seydikemer de yaptığımız hizmetlerin bazılarından kısaca bahsetmek istiyorum.

Şuan bulunduğumuz Belediye hizmet binası ve Hükümet konağı, 65 mahallemize Asfalt, parke, büz, Seydikemer merkeze 2 adet araç ve 1 adet yaya köprüsü, Selde yıkılan Korubüküne yeni Karaçay  Köprüsünü yaptık. 150 yataklı Seydikemer Devlet Hastanesi ve yılların beklentisi Ova ve Kumluova arası iki ili ve iki ilçeyi birbirine bağlayan Patara Köprüsünde de çalışmalar devam ediyor. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’ne bağlı 4 yıllık Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu’nun Seydikemer ilçemize kazandırdık, 2022 yılında da ilk mezunlarını verdik.

Eğitimde başlattığımız yatırımlar bununla da kalmayarak devam etti. Son olarak 20 derslikli Fen Lisesi sözünü önceki dönem AK Parti Muğla Milletvekilimiz ve iş insanı hayırsever Hasan Özyer’den aldık. Son yıllarda köklü yatırımlarla Seydikemer’i Türkiye Yüzyılına hazır hale getirmenin sevincini yaşıyoruz ilçemize Kamu Binaları, Kamu Bankaları, Tüm resmi kurumların gelmesini sağladık. Bisiklet ve Yürüyüş Yolu ile vatandaşlarımızın dinlenip güzel vakit geçireceği mesire alanını yaptık.

MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI OTGÖZ: “BEŞKAZALILARIN VE MUĞLALI KARDEŞLERİMİN DESTEĞİNİ BEKLİYORUM”

Belediyecilik uzun soluklu bir hizmet yoludur. Bu yolda 9 senedir gece gündüz çalışarak doğduğum topraklara vefa borcunu hizmetle, yatırımla ödemeye çalıştım. Vatandaşlarımızdan gelen talepleri yerine getirmeye çalıştım. Bölge hayvancılığının gelişmesine büyük katkı sağlaması beklenen Çobanisa Mahallemize kurulacak Tarıma Dayalı Süt Sığırcılığı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’ni (OSB) Beşkaza coğrafyasına kazandırdık.

İlçemize Millet Bahçesi sözümüz var idi. Bugün geldiğimiz noktada TOKİ tarafından, Cumhuriyet Mahallesi Eşen Çayı kenarında Millet Bahçesi için yapım çalışmalar hızla devam ediyor. İçinde yürüyüş bandı, bisiklet yolu, kafeteryası, yeşil alanıyla birlikte güzel bir alan olacak.

Geleceğe dönük yüzüyle, çocuklarımızı da unutmadık. 2014 yılından bu yana 18 adet halı saha, 2 adet voleybol ve basketbol sahası, 2 adet tenis kortu sahası ve 86 adet çocuk oyun grubu kurulum çalışmasına imza attık. Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesi olan TOKİ’nin Seydikemer de toplam 304 Adet Konutun kura çekimleri gerçekleştirildi. TOKİ inşatları inşallah en kısa sürede başlayacak. Bu ve benzeri birçok hizmetlerin çok daha fazlasını Muğla’mız için yapacağız.

Çalışma arkadaşlarımla ve mesai arkadaşlarımla hizmet etmekten onur duyduğum Belediye Başkanlığı görevim boyunca verdiğimiz sözleri yerine getirmeye çalıştık. Başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Bakanlarımıza, Muğla Milletvekillerimize, İl Başkanlarımıza, İlçe Başkanlarımız Fatih Doğru, Salih Gümüş ve Ali Büklü’ye, İlçe Kadın Kolları Başkanımız Zeynep Yalçınsoy’a, İlçe Gençlik Kolları Başkanlarımız Ramazan Yantır ve Ramazan Sıtkı Ülker’e ve İlçe Teşkilatımızın desteği ile yatırımları İlçemize getirdik, birçok projeyi hayata geçirdik. Şimdi ise Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında, Türkiye Yüzyılı vizyonuyla Muğla’mıza hizmet etmek için Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Genel Merkezimizin oluruyla AK Parti Muğla Milletvekili Aday Adayı oldum. Beni Belediye Başkanı olarak bu makama layık gören Seydikemer halkına teşekkürü bir borç bilir, bu toprakların yörük çocuğuna haklarınızı helal etmenizi isterim, benden yana hakkım varsa hepinize helal olsun. Bu süreçte tüm Beşkazalıların ve Muğlalı kardeşlerimin desteğini bekliyorum. Allah yolumuzu açık etsin.”

Konuşmaların ardından Seydikemer Belediye Başkanı Vekili Bayram Önder Akdenizli, Yakup Otgöz’e bu güne kadar yapmış olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür ederek, çiçek ve plaket takdiminde bulundu. Daha sonra Yakup Otgöz, emekli olduğu için Seydikemer Belediye Başkan Yardımcılığı görevinden ayrılan Mustafa Ali Türkan’a Seydikemer’e ve Belediyeye vermiş olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür edip, plaket takdiminde bulundu.

Yakup Otgöz ile uzun soluklu bir geçmişi olduğunu kaydeden Mustafa Ali Türkan; “9 yıldır farklı pozisyonlarda, farklı görevlerde bölgemize hizmet vermeye çalıştım. Gecesini gündüzüne katan, bugün gözle görünür eserler kazandırarak bu emeğinin karşılığını alan belediye başkanımıza bugüne kadar yaptığı hizmetleri için teşekkür ediyorum. Ben 18 Ocak itibariyle emeklilik kararı aldım ve bundan sonra sizlerin arasında, emekli bir kardeşiniz olarak var olmaya devam edeceğim. Ama uzun yıllardır yol yürüdüğümüz Yakup Başkanımın bahtı açık olsun, yolu açık olsun. Allah utandırmasın” ifadelerini kullandı.

Yaklaşık 1 saat süren Muğla Milletvekili Aday Adaylığı açıklaması hatıra fotoğrafı çekimiyle sona erdi.

Top