Vali Orhan Tavlı’dan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

Muğla Valisi Orhan Tavlı ,” 15 Temmuz 2016 tarihinde devletimizin ve milletimizin bağımsızlığına, istiklal ve istikbaline terör örgütü FETÖ tarafından yöneltilen hain darbe girişiminin Aziz Milletimiz tarafından destansı bir direnişle bertaraf edilişinin 7. yıldönümünde Demokrasi Şehitlerimizi rahmetle anıyor, milli iradeye sahip çıkan aziz milletimizin 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nü kutluyorum.

Saygıdeğer Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ınmillet iradesinin üzerinde hiçbir güç tanımadığını belirten tarihi çağrısıyla7’den 70’e tüm Türkiye bir olmuş, birlik olmuş, tek yürek olmuş milli iradeye ve demokrasiye sahip çıkmıştır.Demokrasimize el uzatmak isteyen hain FETÖ terör örgütüne geçit vermemiştir. 15 Temmuz gecesi, “Türkiye Yüzyılının Kahramanları” demokrasiye, milli iradeye ve Türkiye Yüzyılı hedeflerine canları pahasına sahip çıkarak, 15 Temmuz’u demokrasi zaferiyle taçlandırmıştır.

Bu zafer, Saygıdeğer Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde,aziz milletimizin direnişi ile birlikte o gece tanklara, silahlara meydan okuyan aziz şehitlerimizin ve kahraman gazilerimizin zaferidir.

Binlerce yıldır yaşadığımız bu topraklarda nice zaferler elde eden aziz milletimiz, 15 Temmuz gecesi birlik, beraberlik ve kardeşlik ruhuyla vatanımızın ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için her zaman ve her şartta kararlılıkla mücadele edeceğini tüm dünyaya ilan etmiş, bundan sonra bu ve benzeri hain saldırılara, kalkışmaya yelteneceklere en güçlü şekilde karşı koyacağını kanıtlamıştır.

Bugün bizlere düşen görev; aziz milletimize karşı yapılan ihaneti asla unutmamak, milletimizin kahramanlığını, Türkiye Yüzyılının kahramanlarının devletimize ve demokrasiye sahip çıkmak için yazdığı destanı gelecek kuşaklara aktarmaktır.Milletçe birlik ve beraberlik içerisinde daha çok çalışarak, üreterek Cumhuriyetimizin yeni asrında Türkiye Yüzyılı vizyonuylaher alanda büyüyen ve güçlenen Türkiye için çalışmalarımızı sürdürmektir.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü vesilesiyle, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere bu toprakları bizlere vatan kılan, kanlarıyla, canlarıyla destan yazan aziz şehitlerimizle birlikte milli irade uğruna, demokrasi uğruna canlarını feda eden 15 Temmuz Şehitlerimizi ve ebediyete irtihal etmiş kahraman gazilerimizi sonsuz, minnet, şükran ve rahmetle anıyor, hayattaki gazilerimize sağlık, afiyet ve huzur dolu bir yaşam diliyorum.

Milli iradeye ve demokrasimize sahip çıkan, meydanları dolduran Aziz Milletimizi ve Muğlalı Hemşehrilerimizi, Türkiye Yüzyılının Kahramanlarını saygıyla selamlıyorum.”dedi.

 

 

 

Top