Sezonun Son Güreşi 12 Kasım’da Karaçulha’da Yapılacak

Güreş sezonunun son büyük yağlı pehlivan güreşi Karaçulha’da yapılacak. Fethiye Belediyesi tarafından düzenlenen Yağlı Pehlivan Güreşleri, pehlivanlar ile güreş severleri bir araya getiriyor. Güreşlere ünlü başpehlivanların katılması bekleniyor.

Fethiye Belediyesi tarafından düzenlenecek Yağlı Güreşler, 12 Kasım Pazar günü Karaçulha Futbol Sahasında yapılacak. Cumhuriyetimizin 100. yılına özel bu büyük etkinlik, Kırkpınar’ın Altın Kemerli Baş Pehlivanlarını Fethiye’de buluşturacak. Ege ve Akdeniz’in sezon finali olarak görülen güreş 12 Kasım 2023 Pazar günü Fethiye Karaçulha Futbol Sahasında yapılacak.

Güreşlere katılım sağlayacak başpehlivanlar arasında, Milli Güreşçi ve başpehlivan Yusuf Can Zeybek, 2022 yılı Kırkpınar Başpehlivanı Mustafa Taş, Cw Enerji Türkiye Yağlı Güreş Lig Şampiyonu Orhan Okulu, 2004-2007-2008-2016 yılları Kırkpınar Başpehlivanı Recep Kara, 2013-2017 yılları Kırkpınar Başpehlivanı İsmail Balaban, 2009-2010 Kırkpınar Başpehlivanı Mehmet Yeşil Yeşil, 2006 yılı Kırkpınar Başpehlivanı Osman Aynur, Fethiye’mizin gururu Kırkpınar Başpehlivanı Ali Yanatma ve Alparslan Güçlü gibi birbirinden değerli pehlivanların olması bekleniyor.

Spor Servisi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Top