METİN ERGUN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI OLDU

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener grup toplantısında, Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayını açıkladı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayının Metin Ergun olduğunu açıkladı. Konuşmasına belediye başkan adaylarını tanıtan Akşener,  “başkan adaylarımız önemli bir yolculuğa çıkıyorlar. Hepsine başarılar dilerim” dedi.

METİN ERGUN KİMDİR?

Metin Ergun, 23 Şubat 1963’te Milas’ın Kargıcak köyünde doğdu. Atatürk Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi’ni bitirdi. Yüksek Lisansını Atatürk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde, Doktorasını Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde tamamladı. Erzurum Atatürk ve Konya Selçuk Üniversiteleri Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nde Öğretim Üyesi olarak ders verdi. 1996’da doçent, 2006’da profesör unvanını aldı. Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi’nde Öğretim Üyeliği görevinde bulundu. 21. Dönem Muğla Milletvekili. İyi düzeyde İngilizce ve Rusça bilen Ergun, evli ve 2 çocuk babasıdır.

  1. ve 23. Dönem Muğla Milletvekili ve İYİ Parti kurucu üyesi olan Metin Ergun son iki dönemdir İYİ Parti Muğla Milletvekilliydi. Metin Ergun ayrıca TBMM Çevre Komisyonu Üyesiydi.
Top