Alim Karaca’dan Deniz Ticaret Odası’na Ziyaret

Fethiye Belediye Başkanı ve aynı zamanda Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Fethiye Belediye Başkan adayı Alim Karaca, Deniz Ticaret Odası’nı ziyaret etti.

Fethiye Belediye Başkanı ve aynı zamanda CHP’nin Fethiye Belediye Başkan adayı Alim Karaca, beraberinde bazı belediye meclis üyesi adayları olduğu halde  İMEAK Deniz Ticaret Odası Fethiye Şube Başkanı İlkay Tugay’a makamında bir ziyaret gerçekleştirdi.

Fethiye’deki tüm sivil toplum kuruluşlarıyla işbirliği anlayışıyla çalıştıklarını belirten Karaca, “Görev süremiz boyunca ilçemizin tüm sivil kurum ve kuruluşlarıyla uyum içinde çalışmaya gayret gösterdik. Önümüzdeki süreçte de bu çalışmalarımızı artırarak, yine tüm paydaşlarımızla ortak hareket etmeye devam edeceğiz. Deniz Ticaret Odası yönetimine bugünkü misafirperverlikleri için teşekkür ederim” dedi.

Deniz Ticaret Odası Başkanı İlkay Tugay ile mevcut siyasi ortam hakkında değerlendirmelerini paylaşan Alim Karaca; “Şube başkanımızla Fethiye’de denizcilik sektörüne ilişkin olarak yapılabilecek çalışmalar hakkında görüş teatisinde bulunduk.

Görevde olduğumuz süre zarfında Deniz Ticaret Odası ile “Mavi Dalga ve Akıllı Şamandıra” çalışmaları başta olmak üzere, daima işbirliği içinde hareket ettik. Uyumlu bir şekilde 5 yılı geride bıraktık. Seçilmemiz halinde, önümüzdeki dönemde de yine güzel çalışmalara imza atmak istiyoruz.

“Karagözler, cazibe bölgesi haline gelecek”
Yat çekek yerinin taşınması için iki bölgede çalışma yapılıyor. DTO Fethiye Şubesi’nin Karaot mevkiinde bir projesi var. Bizim de Fethiye Belediyesi olarak Koca Çalış mevkiinde, 130 dönümlük bir arazi üzerinde çalışmamız vardı. Onun plan çalışmaları bitti ve onay için Bakanlığa gönderildi. Halen Bakanlık onayını bekliyoruz. Bu projenin hayata geçirilmesi ve yat çekek yerinin taşınması sayesinde Karagözler’deki olumsuz görüntüler ortadan kalkacak ve bu bölge bir cazibe merkezine dönüşecek.” dedi.

Deniz Ticaret Odası Fethiye Şube Başkanı İlkay Tugay ise medya mensuplarına açıklamasında; “Zor zamanlarımızda belediyemizden önemli destekler aldık. Her zaman güleryüzlü bir şekilde karşılandık. Fethiye’de deniz turizmi anlamında belki de dünyada olmayan bir şeyi yapıyoruz. 2000 kadar tekne her gün 10-15 bin yerli ve yabancı turisti denizle buluşturuyor. Herkesin bu sektörün kıymetini bilmesi gerekir. Tabii ki bunu yaparken, koylarımızı ve kıyılarımızı da korumamız gerekiyor. Buraların yapılaşmaması ve doğal ortamın korunması hepimizin kırmızı çizgisi olmalıdır. Bu yönde yapılan çalışmalar için katkısı olan herkese teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Top